Upozornění : Obec Křeč má nové tel. číslo : 730166226
Akcelerační zóny - informace občanům
Vážení spoluobčané,
V příloze tohoto e-mailu vám zasíláme informaci, kterou jsme obdrželi od Kraje Vysočina, ohledně návrhu akceleračních oblastí v našem kraji.
Tato problematika je velmi složitá a zastupitelstvo obce se jí intenzivně věnuje. Snažíme se získat veškeré dostupné pravdivé informace na příslušných úřadech a zainteresovaných a odpovědných státních institucích. Na základě získaných informací vznikne usnesení zastupitelstva obce, ve kterém bude jasně stanoveno, jaký zaujme zastupitelstvo postoj k této situaci, protože navržený rozsah a umístění těchto oblastí je pro zastupitelstvo nepřijatelný.
Vzhledem k tomu, že poslední termín na podání všech podnětů, protestů a připomínek do tohoto řízení je stanoven na 1.6.2026 včetně, tak máme ještě dostatek času se rozhodnout, jak se zachováme jako obec.
Proto příští čtvrtek 7. května 2026 od 19:00 hod. v místním sále, zastupitelstvo obce pořádá neveřejné obecní setkání pouze pro své občany a chalupáře, na kterém budou všechny dostupné a zjištěné informace zrekapitulovány a zastupitelstvo seznámí přítomné s předpokládaným postupem k této problematice. Budeme rádi, když se tohoto společného setkání zúčastní alespoň jedna odpovědná osoba z každé rodiny, aby mohla vnímat prezentované dostupné informace, případně se zapojit do diskuse a současně vysvětlit a tlumočit závěr z tohoto setkání svým rodinným příslušníkům.
Dále bychom vás požádali, abyste se v rodinách zamysleli a pokud možno zdrželi podepisování různých peticí a podobných dokumentů, které kolují u nás i v okolních obcích a týkají se problematiky navrhovaných akceleračních oblastí. Máme totiž opravdu dostatek času se vyjádřit a případně protestovat proti tomuto návrhu, ale budeme rádi, když počkáte na pravdivé a aktuální informace ze strany obecního zastupitelstva a nenecháte se zastrašit a ovlivnit různými nepodloženými informacemi.
Na závěr opět připomínáme, že lhůta na podání podnětů a protestů v tomto řízení je stanovena na 1.6.2026 včetně, kdy rozhodnutí zastupitelstva určitě podáme, abychom toto řízení pokud možno ovlivnili.
Přejeme vám všem pevné nervy, nepropadejte panice a buďte trpěliví, protože se opravdu zatím jedná o návrh akceleračních oblastí, které pouze zjednodušují stavební řízení pro případnou budoucí výstavbu větrných elektráren, ale v žádném případě neslouží jako automatické povolení výstavby větrných elektráren. Vše podrobně vysvětlíme příští čtvrtek na osobním setkání v sále, proto si udělejte čas, přijďte si o této problematice popovídat a probereme další postup.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
S pozdravem zastupitelstvo obce Křeč
Svátek má Aneta